Kategorie: Napsali jinde

Kodak - konec gigantu?

Společnosti Kodak hrozí bankrot! Společnost, kterou zabil vlastní vynález - blesk.cz


Slavný výrobce filmů a fotografické techniky Kodak požádal o ochranu před věřiteli. Podle listu Financial Times to prakticky znamená bankrot 131 let staré firmy. Ta se potýkala už v několika posledních letech s vážnými finančními problémy. Od roku 2003 Kodak propustil 47 tisíc lidí a zavřel 13 továren i 130 laboratoří na vyvolávání filmů.

Společnosti Kodak hrozí bankrot!

Bankrot se netýká dceřiných firem Kodaku v USA. Společnost se bude ještě snažit o restrukturalizaci, vzala si na ni úvěr 18,8 miliardy Kč. Podle listu Financial Times se však už Kodak nevzchopí, filmy jsou už dávno zastaralé, nahradily je digitální fotografie.

Kdo si koupí 1100 patentů?
Restrukcializace společnosti má probíhat tak, že společnost Kodak chce sama prodávat své výrobky jako fotoaparáty nebo tiskárny. Díky úvěru a soudní ochraně před věřiteli Kodak získá potřebný čas, aby našel kupce na svých 1100 digitálních patentů, které jsou nejcennějším majetkem firmy, a mohl dokončit reorganizaci a nadále vyplácet svých 17.000 zaměstnanců. Firma také zřejmě bude usilovat o dohodu o restrukturalizaci dluhu. Kodak kdysi dominoval fotografickému průmyslu. Nedokázal však rychle přijmout modernější technologie, jako je digitální fotoaparát. Ironií je, že tento výrobek sám vymyslel.

Zdroj článku: Blesk.cz
Zdroj obrázku: Blesk.cz

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.